Bezpieczne wakacje

Dzień „Olimpijczyka” z policjantami

Data publikacji 24.06.2019

We wtorek (18 czerwca 2019 r.) w Dziwnowie, odbył się Dzień Olimpijski. „Olimpic Day”, to impreza sportowa objęta patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, która odbywa się cyklicznie już od 1948 roku. W specjalnie zorganizowanej na tą okazję wiosce olimpijskiej, można było spotkać także funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, którzy przeprowadzali wykłady na temat bezpieczeństwa.

W związku z trwającymi już wakacjami letnimi, głównym tematem przeprowadzanych przez policjantów pogadanek profilaktycznych były programy: „Bezpieczne Wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze omawiali również tematy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym i bezpiecznego zachowania się nad wodą.

Dzielnicowy st. sierż. Grzegorz Konarski oraz sierż. Marcin Łyjak z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim wraz ze st. asp. Ryszardem Ciślakiem odpowiadali na wszystkie pytania zainteresowanych osób - promowali również zawód policjanta i służbę w Policji.

Wielką atrakcją okazał się policyjny radiowóz – każdy mógł się poczuć, jak funkcjonariusz.

post. Katarzyna Krupa/A.B.

  • Na zdjęciu widoczny jest st. sierż. Grzegorz Konarski przy punkcie informacyjnym KPP w Kamieniu Pomorskim
  • Przy punkcie informacyjnym KPP w Kamieniu Pomorskim widoczny jest sierż. Marcin Łyjak
  • Na zdjęciu widoczny jest asp. szt. Ryszard Ciślak przeprowadzający spotkanie profilaktyczne na temat bezpiecznych wakacji