Bezpieczny Senior

Debata ewaluacyjna „Bezpieczny Senior. Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”

Data publikacji 26.03.2019

W Klubie Seniora w Kamieniu Pomorskim odbyła się debata ewaluacyjna skierowana do seniorów z powiatu kamieńskiego. W trakcie spotkania oceniono działania mundurowych, w zakresie bezpieczeństwa w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania seniorów, zgłoszone przez nich podczas debaty społecznej w dniu 26.11.2018 r.

W poniedziałkowej debacie (25.03.2019 r.) uczestniczyli: przedstawiciel Starosty Kamieńskiego, członek Zarządu Rady Powiatu, pan Krzysztof Kronenberg oraz seniorzy z Kamienia Pomorskiego.

Z uczestnikami debaty spotkali się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim: asp. szt. Krzysztof Paliwoda – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, asp. szt. Rafał Bardyn – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji, asp. szt. Ryszard Ciślak – asystent Zespołu ds. prewencji kryminalnej, asp. szt. Sławomir Bojanowski – starszy dzielnicowy oraz sierż. Aleksandra Berenda – oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kamieniu Pomorskim.

Podczas spotkania:

 • oceniono działania mundurowych, w zakresie bezpieczeństwa w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania seniorów, prowadzone po przyjęciu wniosków od osób starszych podczas debaty społecznej w dniu 26.11.2018 r. Nakreślono również plan współpracy z Klubem Seniora z Kamienia Pomorskiego na rzecz dalszej poprawy poziomu bezpieczeństwa osób starszych;
 • omówiono temat działań edukacyjnych podejmowanych przez funkcjonariuszy Policji, których celem jest zapobieganie wzrostowi ilości zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu, życiu i zdrowiu seniorów;
 • omówiono temat zagrożeń związanych z przestępczością pospolitą – zagrożenia i przestępstwa, których ofiarami najczęściej stają się osoby starsze;
 • podjęto też temat roli dzielnicowego, jako policjanta „pierwszego kontaktu” i jego wpływu na wzrost poziomu bezpieczeństwa.

Poruszono również bardzo ważne zagadnienie, jakim jest działanie aplikacji: „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Moja Komenda”. Zebranym osobom przypomniano sposób działania aplikacji, a także zwrócono ich uwagę na fakt, iż jest to łatwy sposób na bardzo szybki kontakt z policjantami.

            W trakcie debaty głos zabrał również przedstawiciel Zarządu Rady Powiatu, pan Krzysztof Kronenberg. Poruszył on temat bezpieczeństwa w powiecie kamieńskim. Odniósł się między innymi do problemów z infrastrukturą drogową. Następnie poinformował zgromadzonych gości o nowych zasadach funkcjonowania Punktu Pomocy Prawnej w kamieńskim Starostwie – zaznaczył, że teraz każda osoba fizyczna, może skorzystać z takiej pomocy, do czego zachęcał.

Wszystkim seniorom serdecznie dziękujemy za spotkanie.

sierż. Aleksandra Berenda

 • Na zdjęciu widoczni są: przewodnicząca Klubu Seniora w Kamieniu Pomorskim pani Irena Litwińska (z tyłu), przedstawiciel Starosty Kamieńskiego, pan Krzysztof Kronenberg (pierwszy z lewej), asp. szt. Ryszard Ciślak (w środku), asp. szt. Sławomir Bojanowski (z prawej strony). W tle widoczny jest banner Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.
  Na zdjęciu widoczni są: przewodnicząca Klubu Seniora w Kamieniu Pomorskim pani Irena Litwińska (z tyłu), przedstawiciel Starosty Kamieńskiego, pan Krzysztof Kronenberg (pierwszy z lewej), asp. szt. Ryszard Ciślak (w środku), asp. szt. Sławomir Bojanowski (z prawej strony). W tle widoczny jest banner Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.
 • Na zdjęciu widoczni są (od lewej): pan Krzysztof Kronenberg, asp. szt. Ryszard Ciślak, asp. szt. Sławomir Bojanowski, asp. szt. Rafał Bardyn. W tle widoczny jest banner Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.
  Na zdjęciu widoczni są (od lewej): pan Krzysztof Kronenberg, asp. szt. Ryszard Ciślak, asp. szt. Sławomir Bojanowski, asp. szt. Rafał Bardyn. W tle widoczny jest banner Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.
 • Na zdjęciu widoczny jest jeden ze slajdów z wyświetlanej podczas debaty prezentacji multimedialnej. Na czarnym tle widoczny jest napis "Życie jest piękne! Noś odblaski"
  Na zdjęciu widoczny jest jeden ze slajdów z wyświetlanej podczas debaty prezentacji multimedialnej. Na czarnym tle widoczny jest napis "Życie jest piękne! Noś odblaski"
 • Na zdjęciu widoczni są seniorzy z Klubu Seniora w Kamieniu Pomorskim oraz funkcjonariusze Policji prowadzący debatę ewaluacyjną.
  Na zdjęciu widoczni są seniorzy z Klubu Seniora w Kamieniu Pomorskim oraz funkcjonariusze Policji prowadzący debatę ewaluacyjną.
 • Na zdjęciu widoczne jest stanowisko z ulotkami przeznaczonymi dla uczestników debaty ewaluacyjnej.
  Na zdjęciu widoczne jest stanowisko z ulotkami przeznaczonymi dla uczestników debaty ewaluacyjnej.
 • Na zdjęciu widoczni są uczestnicy debaty ewaluacyjnej - seniorzy z Klubu Seniora w Kamieniu Pomorskim.
  Na zdjęciu widoczni są uczestnicy debaty ewaluacyjnej - seniorzy z Klubu Seniora w Kamieniu Pomorskim.