Aktualności

„NIE” dla znieważania funkcjonariuszy

Podczas interwencji nietrzeźwy mężczyzna znieważył funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. 27-letni mieszkaniec Bydgoszczy wyzywał mundurowych słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe i obraźliwe. Trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za swoje zachowanie.

W nocy (20 maja b.r.), policjanci międzyzdrojskiego komisariatu interweniowali wobec kłócących się mężczyzn.

Jeden z nich, 27-letni mieszkaniec Bydgoszczy, niestety nie chciał się uspokoić. Swoją agresję skierował na policjantów. Wciąż wyzywał mundurowych słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe i obraźliwe. Nie reagował na przywoływanie go do zachowania zgodnego z prawem.

W związku z popełnionym przestępstwem (art. 226§1 Kodeksu karnego), mężczyznę zatrzymano. Odpowie za swoje naganne zachowanie.

Za przestępstwo znieważenia funkcjonariuszy publicznych w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, grozi kara do roku pozbawienia wolności.

(art. 226§1 Kodeksu karnego)

Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.

st. sierż. Aleksandra Berenda