Aktualności

Nietrzeźwy traktorzysta bez uprawnień do kierowania pojazdami

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy, którego 37-letni kierujący okazał się być nietrzeźwy. Ponad to, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Jego sprawą zajmie się sąd.

37-letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego, który w sobotę (5 października 2019 r.) kierował ciągnikiem rolniczym znajdując się w stanie nietrzeźwości, odpowie za popełnione przestępstwo.

W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze kamieńskiej „drogówki” wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się - kierujący w organizmie miał niemal 2 promile alkoholu.

Ponad to, po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 37-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Przypomnijmy, że „kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. (art. 178 a § 1 Kodeksu karnego).

st. sierż. Aleksandra Berenda